Haberler Fındıklı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Kız Öğrenci Yurdu Açılıyor..

Fındıklı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Kız Öğrenci Yurdu Açılıyor..

2012-2013 eğitim-öğretim yılında hizmete girecek olan ilçemiz ortaöğretim kız pansiyonunun, büyük onarım ve donanımı bitme aşamasına gelmiştir...

 

 

Fındıklı Belediyesi işhanı binasının 2. 3. ve 4. katlarında Milli Eğitim Bakanlığı pansiyon yönetmeliğine göre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Fındıklı Belediyesi Başkanlığı arasında imzalanan protokol ile Fındıklılı iş adamı Hasan KARTAL´ ın ve belediyemizin maddi destekleri ile, pansiyonun yangın merdiveni, kalebodur ve laminantları, pencerelerinin değiştirilmesi, 12 adet banyo, tuvalet ve lavabo, kalorifer tesisatı, elektrik tesisatı ve diğer müştemilatlarının tüm iş ve işlemleri en kaliteli malzeme ve işçilikle bitme aşamasına gelmiştir.

 

Bilindiği gibi 2012/2013 eğitim-öğretim yılında Fındıklı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 24 olan yıllık kontenjanını 96´ ya ve Acil Tıp Teknisyenliği alanına ilave olarak Anestezi ve Hemşirelik bölümleri açılmıştır.

 

Hem öğrencisi ile hem de fiziki mekanı ile bu okulumuz kendi türünde yalnız Fındıklı İlçesinin değil bölgenin marka okulu olacaktır.

 

Pansiyonun yapılmasında emeği geçen başta işadamı Hasan KARTAL´ a ve Belediye başkanı Adnan ÖZBALABAN´ a teşekkür ederken onların şahsında diğer iş adamlarına örnek olması ve tüm halkımıza şimdiden hayırlı olması dileğiyle..


asml

 Yayın:07.09.2012 - Güncelleme:07.09.2012 - 22:43 - Görüntülenme:1934